Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz
Emin Şerif Küçükkul
Emin Şerif Küçükkul

1/1/1969-1/1/1973

Sakıp Çoruk
Sakıp Çoruk

1/1/1973-1/1/1975

Zübeyir Aker
Zübeyir Aker

1/1/1975-1/1/1977

Baba Ordemir
Baba Ordemir

1/1/1977-1/1/1978

Cengiz Sebükcebe
Cengiz Sebükcebe

1/1/1978-1/1/1982

Feridun Rua
Feridun Rua

1/1/1982-1/1/1986

Aziz Yakın
Aziz Yakın

1/1/1986-1/1/1990

Ali Mesut Orsa
Ali Mesut Orsa

1/1/1990-1/1/1993

Yüksel Söylemez
Yüksel Söylemez

1/1/1993-1/1/1995

Daryal Batıbay
Daryal Batıbay

1/1/1995-1/1/1998

Selahattin Alpar
Selahattin Alpar

1/1/1998-1/1/2001

Ufuk Tevfik Okyayüz
Ufuk Tevfik Okyayüz

1/1/2001-1/1/2004

Fatma Dicle Kopuz
Fatma Dicle Kopuz

1/1/2004-1/1/2008

Umur Apaydın
Umur Apaydın

1/1/2008-7/31/2010

Burak Özügergin
Burak Özügergin

9/1/2010-10/1/2014

Mustafa Babür HIZLAN
Mustafa Babür HIZLAN

10/1/2017-

Mustafa Babür Hızlan Ambassador
Monday - Friday

09:00 - 12:30 / 14:00 - 17:00

1/1/2020 1/1/2020
1/6/2020 1/6/2020
4/13/2020 4/13/2020
5/1/2020 5/1/2020
5/30/2020 5/30/2020
6/11/2020 6/11/2020
6/22/2020 6/22/2020
8/5/2020 8/5/2020
8/15/2020 8/15/2020
10/29/2020 10/29/2020
11/1/2020 11/1/2020
11/18/2020 11/18/2020
12/25/2020 12/25/2020
12/26/2020 12/26/2020